Seznam objektů note_blue.jpg(995 b)

Seznam objektů je jedním z klíčových prvků pro vaši práci. Převážná většina uživatelských dat je uložena formou datových objektů a tedy převážná většina činností, které s daty provádíte jsou činnosti s datovými objekty.

V různých částech uživatelského rozhraní budete tedy

Každý druh objektu je v Kaskádě označován určitou ikonou, která je i v seznamu objektů (pro lepší orientaci) zobrazena ve speciálním sloupci (zpravidla se jedná o první sloupec tabulky).

Ve speciálních případech, jako jsou Zásilky, mohou být tyto ikony alternativní podle stavu (zásilka, na kterou již bylo odpovězeno, přeposlaná, ...).

U veškerých druhů objektů, pokud je nastaveno datum zániku (u dokladu je to storno, u organizace její zánik, ...), se pro lepší orientaci v seznamu vykreslí ikona příslušného druhu "méně barevně" a bude přeškrtnutá.

Množinu objektů lze ovlivnit následujícími způsoby:

Jednotlivé možnosti mohou a nemusí být v jednotlivých částech GUI využity.

Nad seznamem objektů je obvykle zobrazen informační panel, ze kterého lze pohodlně vyčíst jakým způsobem je právě seznam objektů omezen.

Někdy je určité omezení závislé na volbě uživatele, jindy jednoznačně vyplývá z kontextu daného modulu, pracovního režimu apod.

Seznam je základním východiskem pro práci s jednotlivými objekty.

Tato činnost s objekty může spočívat v

Tato volba je přístupná v plovoucím menu pouze nad některými seznamy objektů, zobrazených v prohlížečích objektů (např. osoby u organizace v první kartě, smlouvy v prohlížeči kontaktu ...) a má za úkol zafixovat aktuální stav tabulky (pořadí a šířky sloupců) i pro pozdější otevření příslušného prohlížeče. Toto uložení má vliv pouze na zobrazení uživatele, který je přihlášen, a který tuto volbu použil.
Zrušení takového nastavení lze provést tím, že se pro daný druh objektu (jeho prohlížeče) zruší všechna "individuální nastavení" prostřednictvím menu Zobrazení / Ukládání stavu okna / Smazat stav po zavření.

Příbuzná témata: