Volba profilu
Aktuality
Vyhledat objekt
Úpravy Kaskády dle verzí
Úpravy Kaskády dle oblastí
Ceník služeb
Odkazy

Reference

Na této stránce je stručná informace o způsobu použití systému Kaskáda v několika uživatelských organizacích. Úmyslně jsou zvoleny organizace rozličného typu a zaměření pro představu o šířce záběru a variabilitě systému Kaskáda.


ZPV Rožnov, s.r.o.

Společnost ZPV vznikla v roce 1993. V roce 1998 se spojila se společností Gumotex a.s. Břeclav, která je hlavním dodavatelem pryžové suroviny.

Firma je významným českým výrobcem kompletního sortimentu autokoberců a lisovaných výrobků z technické pryže. Provedením svých výrobků, kvalitou a vývojem nových typů autokoberců se společnost zařadila mezi významné dodavatele evropských automobilových koncernů, jako je ŠKODA, BMW, Mercedes, Peugeot, Ford. Rovněž zaujímá důležité postavení na trhu s autopříslušenstvím nejen v Evropě.

Společnost ZPV Rožnov, s.r.o. jako výrobce a přímý dodavatel do automobilového průmyslu je držitelem certifikátů ISO/TS 16949:2009 aj.

Kaskáda je nasazena v celé firmě od sekretářky, která eviduje příchozí i odchozí poštu, přes obchodníky, ekonomický úsek, projekci, plánování výroby, řízení jakosti až po samotnou výrobu, kompletaci a balení hotových výrobků včetně jejich expedice.
Kaskáda pomáhá k udržení certifikátů kvality ISO, které jsou garancí kvalitních výrobků i postupů při jejich výrobě.
Firma je pravidelně podrobována auditům velkých automobilek (Bayerische Motoren Werke či Mercedes), které si tak hlídají kvalitu i cenu výrobků. V tomto směru Kaskáda napomáhá převážně s přehledným členěním finálních výrobků na polotovary a prvotní materiály či práce, na což těsně navazuje tvorba kalkulací výrobků.
Pomahá z části i k plánování výroby v závislosti na poptávkách zákazníků evidovaných v objednávkách od zákazníků, odkud se tyto požadavky přenášejí do objednávek výroby.
Řeší elektronickou výměnu dat objednávek velkých automobilek ( Škoda Auto, Ford Werke ) a předává zpět informace o realizaci dodávek. Bez možnosti elektronické výměny informací by nebylo možné některé kontrakty vůbec uskutečnit.

   
SiP, svařovací technika CLOOS, spol. s r.o.

Firma byla založena v roce 1993 jako jedno ze čtyř zastoupení firmy CLOOS Schweißtechnik GmbH v České republice. V současné době se zabývá:

  • prodejem svařovací techniky firmy CLOOS, plazmových a svařovacích zdrojů od firmy JÄCKLE Schweiß- und Schneidtechnik a ESS Schweißtechnik
  • montáží automatizovaných a robotizovaných pracovišť CLOOS, orbitálních svařovacích zařízení od firmy ORBIMATIC, podavačů TIP TIG a odsávacích a filtračních zařízení KEMPER
  • prodejem náhradních dílů a ochran. pomůcek (samozatemňovací kukly SPEEDGLAS a KEMPER apod.)
  • servisem

V této, na počet lidí malé firmě, pomáhá Kaskáda zvládat realizaci zakázek na dodávky zboží a servis u zákazníků. Informuje o zboží, které není v dostatečné míře na skladě, pomáhá vytvářet objednávky k dodavatelům, včetně jejich vykrytí, příjmu na sklad a zaevidování příslušných faktur a to jak pro tuzemské tak pro zahraniční dodavatele. Mechanismus správně nastavených a použitých šablon dokladů a dalších nastavení v ekonomické oblasti pomáhá vést řádné účetnictví i lidem, kteří nemají specializaci v účetní oblasti. Výrazně napomáhá ke snížení spotřeby času a nákladů, které by bylo potřeba vynaložit na vedení této agendy prostřednictvím externí firmy.

   
S E L L I s.r.o.

Firma, která se zaměřuje na vzdělávací a poradenskou činnost, působící v Ústeckém a Středočeském kraji již od roku 1993.

Firma S E L L I s.r.o. je:

  • vzdělávací zařízení s akreditací Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy
  • vzdělávací zařízení s akreditací Ministerstva vnitra ČR
  • vzdělávací zařízení s povolením ke zprostředkování zaměstnání českých občanů na území České republiky, uděleno MPSV
  • realizátorem projektů spolufinancovaných z prostředků Evropské unie
  • člen asociace vzdělávání dospělých ČR

Kaskáda je zde nasazena téměř v plné šíři svého záběru. Systém je využíván pro správu a organizaci dokumentů včetně jejich prezentace na webu prostřednictvím webového rozhraní KaskRS.
Dále významě pomáhá v groupwarové oblasti v plánování a organizaci školení a kurzů.
Kaskáda tak významě pomohla k získání certifikátu ČSN EN ISO 9000:2009.
Samozřejmostí je vedení ekonomické agendy firmy.

   
Český svaz ochránců přírody - Ústřední výkonná rada

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) je občanské sdružení, jehož členy spojuje aktivní zájem o ochranu přírody a životního prostředí. Je členem IUCN (Světového svazu ochrany přírody) a zakládajícím členem Českého národního komitétu UNEP (Programu OSN pro životní prostředí). V roce 2009 oslavili již 30. výročí vzniku této organizace.

Kaskáda je v této organizaci nasazena v oblasti komunikace, správy dokumentů, evidence členů a členských příspěvků, realizovaných projektů apod. Byly zde implementovány specifické požadavky na evidenci členů, včetně tisku registračních karet, potvrzení o příjmu daru apod.
Informační systém Kaskáda slouží jako hlavní komunikační nástroj Kanceláře Ústřední výkonné rady ČSOP.

   
Barra.cz, s.r.o.

Společnost barra.cz, s.r.o. byla založena v roce 1994, působí na trhu tedy již druhou desítku let. Postupem času se hlavní náplní činnosti firmy stala správa a vymáhání pohledávek. Úspěšně řeší i pohledávky velmi staré, často i promlčené. Pracovníci jsou odborně vyškoleni a kromě profesionálního přístupu ke správě pohledávek, mimosoudnímu i soudnímu vymáhání, jsou též schopni a vždy ochotni podat klientovi informaci nejen o stavu jeho portfolia, ale také poskytnout odbornou pomoc či radu na odpovídající úrovni.


Kromě výše uvedené činnosti se společnost barra.cz, s.r.o. zabývá dluhovým poradenstvím a poskytují služby soukromých detektivů pro pátrání ve Vašem zájmu.
Pro zajištění všech těchto činností je zde Kaskáda nasazena téměř v plné šíři svého záběru, počínaje evidencí pošty, emailů, hovorů a spisů (dokumentů) až po ekonomickou a mzdovou agendu. Rychlý přístup k informacím každého klienta výrazně napomáhá ke snížení spotřeby času a nákladů. Samozřejmě tajné údaje může vidět pouze ten, kdo má k tomu oprávnění.
Nyní si propojení účetních a mzdových agend se všemi dalšími údaji o klientech bez Kaskády neumí představit.

   
Detekce Javascriptu proběhla. (?)
Návštěv webu: 948852.