Volba profilu
Aktuality
Vyhledat objekt
Úpravy Kaskády dle verzí
Úpravy Kaskády dle oblastí
Ceník služeb
Odkazy

Novinky úpravy UPK-17-0051

Byla realizována některá vylepšení v oblasti konfigurace účelů dodávky

Všechny zde popisované úpravy se týkají Konfigurace účetnictví na kartě Účely dodávky / Účely dodávky.

Dosud na seznam účelů dodávky nemělo vliv napozicování ve stromě druhů dokladů.
Nadále toto napozicování vliv mít bude. Umožní to tak omezit seznam účelů dodávky na ty, které jsou určeny pro použití v napozicovaném druhu dokladu.

Byly zpřístupněny nové akce na plovoucím menu, které vyvoláte stiskem pravého tlačítka myši v seznamu účelů dodávky.

 • Bylo umožněno filtrovat účely dodávky
  Pro lepší přehled při práci administrátora byla doplněna možnost nafiltrovat účely dodávky a pracovat tak s menší množinou záznamů. Dostupné jsou tyto možnosti:

  • Vše
  • Pouze dostupné
  • Pouze dostupné a přitom nepoužité
  • Pouze nedostupné

  Varianta "Pouze dostupné a přitom nepoužité" má specifický význam. Umožňuje zobrazit pouze ty účely dodávky, které jsou sice povoleny pro použití v dokladech a objednávkách, ale dosud v žádném řádku použity nebyly.
  Administrátor tak má možnost vypnout tyto nepoužívané účely dodávky. Vypnutím dostupnosti se sníží počet položek v combech s účelem dodávky a pro uživatele tak bude práce příjemnější.

  POZOR: Při aktualizaci na verzi 17.03 a vyšší, dojde k automatickému vypnutí nepoužívaných účelů během provádění aktualizačních příkazů.

 • Další novou funkcí v plovoucím menu je položka "Zobrazit výskyty". Potvrzení této volby způsobí vyvolání malého dialogu s přehledem řádků obsahu dokladů/objednávek, kde všude byl napozicovaný účel dodávky použit.
  Některý účel dodávky mohl být použit omylem, nebo pouze při nějakém pokusu, který nevyšel, nebo o již nepoužívaný účel dodávky a nyní by se klidně účel mohl vypnout. Takto získáte přehled o míře použití.


Oblast funkčnostiKonfigurace, přístupová práva, ...
Ve verzi17.03
Detekce Javascriptu proběhla. (?)
Návštěv webu: 839476.