Volba profilu
Aktuality
Vyhledat objekt
Úpravy Kaskády dle verzí
Úpravy Kaskády dle oblastí
Ceník služeb
Odkazy

Novinky úpravy UPK-17-0067

Je sjednoceno využití čísla účtenky z Vegy

Každá účtenka v pokladním subsystému VEGA měla, má a bude mít své číslo v řadě dodacích listů. Toto číslo figuruje v tisku účtenky a také se promítá do hlášení tržby v systému EET, tak to bylo a bude i nadále.

Pokud je však celková cena v účtence nad 10.000,-Kč a účtenka je vydávána plátci DPH ( tzn. "adresný prodej" se vznikem samostatné faktury vydané ), vstupuje také do kontrolního hlášení (dále KH).
Pokud v tomto případě obsluha Vegy vytiskla účtenku a ne fakturu, zákazník obdržel účtenku s číslem dodacího listu, které uvedl ve svém kontrolním hlášení. Vám však do KH šla tato účtenka s číslem faktury. Mohl tak vzniknout nesoulad mezi KH zákazníka a Vaším (uživatele Kaskády).

Nově je vše sjednoceno a zjednodušeno, číslo účtenky (tedy dodacího listu) je využito i pro účely tisku faktury vydané vytvořené z Vegy a také pro záznam do vlastního kontrolního hlášení jakožto samostatný doklad.
Je již tedy jedno, zda zákazníkovi vytisknete účtenku, nebo fakturu. V obou tiskových sestavách je nyní stejné číslo dokladu, které je také hlášeno do EET a figuruje také v kontrolním hlášení.

V praxi jsme zatím od našich zákazníků žádný takovýto rozpor v KH nezaznamenali. Je to možná způsobeno tím, že účtenky s tak vysokou částkou vznikají výjimečně, nebo prostě jen tím, že obsluha Vegy, pro jistotu, tiskne v těchto případech fakturu místo účtenky. Spíše však z důvodu předání "řádného daňového dokladu" místo "obyčejné účtenky", než kvůli tomuto problému v KH. Z pohledu KH to však dosud bylo dobře.

Nově je jedno, jaký doklad zákazník obdrží. Na obou je stejné číslo. Oba typy tisků obsahují (i dříve obsahovaly) všechny zákonné náležitosti daňového dokladu. Předání řádného daňového dokladu tak není žádným důvodem pro tisk faktury místo účtenky.


Oblast funkčnostiVega
Ve verzi18.07
Detekce Javascriptu proběhla. (?)
Návštěv webu: 839504.