Volba profilu
Aktuality
Vyhledat objekt
Úpravy Kaskády dle verzí
Úpravy Kaskády dle oblastí
Ceník služeb
Odkazy

Webové rozhraní

Kaskáda poskytuje vedle WIN-rozhraní, které je základním prostředkem pro práci uživatelů "uvnitř firmy" také velmi otevřené webové rozhraní Kaskády (KaskRS).

V praxi to znamená, že vše, co je uloženo v databázi IS Kaskáda, lze "kliknutím" zpřístupnit na webu.

Tvůrcem obsahu (bez nutnosti zprostředkovatele) se může stát každý pracovník vaší organizace, na rozdíl od obvyklé situace při provozu statických stránek, kdy je nutno změny stránek realizovat "prostřednictvím webmakera".

  • Na jedné straně umožní tato technologie provozování zcela veřejné webové prezentace. Zde jsou využity především dokumenty, které pracovníci organizace vytváří ve známém prostředí IS Kaskáda a přitom je zatažením do určité složky publikují na webových stránkách. Takovým dokumentem je i text, který právě čtete:-).

    Může jít ale o "vyšší formu webové interakce se zákazníky" a tou je zcela plnohodnotný eShop, který operuje s produkty a ceníky vytvořenými v Kaskádě, zákazníci vytváří objednávky přímo v Kaskádě a zde je dále zpracovávají pracovníci firmy.

    Stránky, na kterých se právě nacházíte, jsou také webovým rozhraním Kaskády, v tomto případě nad databází autorské firmy systému.

  • Další možností je zpřístupnění řady informací obchodním partnerům. Může jít o specifické informace z oblasti vývoje, znalostní bázi (tematické dokumenty), stav jejich objednávek, jejich aktuální ceny produktů ...

  • V neposlední řadě jde o zpřístupnění interních informací pracovníkům firmy ať jsou kdekoliv na světě. Tyto informace jsou v samostatné sekci Intranet k dispozici zaměstnancům firmy poté, kdy se přihlásí svým jménem a heslem. Zde mohou pracovat nejen s poštou, ale s veškerými dalšími daty (kontakty, dotazníky, produkty, doklady, dokumenty, zakázky, úkoly, dodací listy, ...).

Detekce Javascriptu proběhla. (?)
Návštěv webu: 948847.