Volba profilu
Aktuality
Vyhledat objekt
Úpravy Kaskády dle verzí
Úpravy Kaskády dle oblastí
Ceník služeb
Odkazy

Novinky úpravy UPK-16-0007

Byla rozšířena funkčnost režimu "Zpracování expedice" v objednávkách od zákazníka

Doposud:

Dosavadní režim Zpracování expedice u Objednávky od zákazníka staví na nutnosti realizovat expedici prostřednictvím dodacích listů.
Při spuštění režimu proto v dialogu uživatel vždy musí zvolit cílový DL a kromě toho může zvolit i další cílové doklady (faktury, skladový doklad,...).

Pokud uživatel nezmění nastavení uživatelských preferencí (viz. dále), bude to tak i nadále a pocítí pouze některá drobná vylepšení v chování dialogu, ve kterém promítá řádky objednávky do dodacích listů a souběžně s tím i do dalších dokladů.

Nyní:

Nejzásadnější změnou je zavedení nové preference V režimu "Zprac.expedice" (obj. od zák.) umožnit volbu druhu cílového dokladu.
Pokud zde uživatel nastaví "Ano", zobrazí se mu při vyvolání funkce "Zpracování expedice" dialog, kde

  • první volba bude odpovídat dosavadní funkčnosti

  • další volby nabídnou jednotlivé druhy cílového dokladu, které vzhledem k řádkům objednávky a k účelům dodávky použitým v těchto řádcích připadají v úvahu.

Pokud uživatel zvolí jinou než první volbu, bude mít možnost promítnutí řádků do zvoleného cílového dokladu zcela bez ohledu na (ne)zařazení v dodacím listu.
Množinu položek připadajících v úvahu pro přenos a navržené množství v jednotlivých řádcích bude program provádět cíleně vzhledem k druhu cílového dokladu, což je výhodou, nebude však nijak zohledňovat zařazení do DL, což může být z hlediska firemních procesů zásadní nevýhodou.

Další drobná vylepšení v dialogu "Zpracování expedice"

  • Po přenosu všech řádků do cílového dokladu, pokud je v režimu "jediný cílový doklad", nabídne program vystavení cílového dokladu, usnadní a zrychlí to práci, je zde možnost tuto vlastnost vypnout.

  • V pravé části dialogu, vlevo od pole pro určení cílového dokladu, je nyní titulek zobrazen různou barvou podle toho, zda je doklad určen nebo ne, zda nějaký odpovídající doklad (který by bylo možno použít protože má stejného aktéra a není vystaven) existuje či nikoliv, zda je jeden nebo více ....

  • Pokud není v cíli určen doklad, automaticky program nabídne vytváření dokladu nového.

POZOR:

Po provedení aktualizace je příslušná preference v globální konfiguraci nastavena na hodnotu NE a je zamčena.
Důvodem je to, že při využití nové funkčnosti může dojít k zásadní změně zaběhnutých firemních procesů a to může být víc ke škodě než k užitku. Pokud budete chtít funkčnost využít, doporučujeme objednání služby "Metodická podpora", při které s Vámi prodiskutujeme možnosti, výhody a nevýhody, dopad na navazující činnosti apod.


Oblast funkčnostiObjednávky a dodací listy
Ve verzi16.02
Detekce Javascriptu proběhla. (?)
Návštěv webu: 367501.